Taras kompozytowy na wspornikach 0
Taras kompozytowy na wspornikach

Taras kompozytowy na wspornikach – w ogrodzie i na balkonie

Taras kompozytowy na wspornikach regulowanych to co raz częstsze rozwiązanie w naszych ogrodach. Balkon lub ogród można szybko upiększyć korzystając z technologii tarasu wentylowanego.

Korzystając z wsporników regulowanych zmienisz swój ogród lub balkon w miejsce w którym zaczniesz spędzać naprawdę dużo czasu – z rodziną na grillu lub samemu czytając książkę, czy słuchając muzyki.

Łatwy i tani montaż tarasu kompozytowego na wspornikach

Postawienie wymarzonego tarasu często kojarzy nam się z ciężkim i drogim montażem, na który nie możemy sobie pozwolić, jednak taras kompozytowy na wspornikach można zrobić stosunkowo tanio, a montaż jest łatwy i intuicyjny. Poświęcając trochę ze swojego urlopu będziesz mógł spokojnie sam postawić taras tym samym oszczędzając na montażu.

Jednymi z najważniejszych rzeczy przy tarasie kompozytowym na wspornikach jest odpowiednia dylatacja – odległość między deskami oraz nachylenie – tak, aby woda po np. deszczu mogła spokojnie spływać. W przypadku montażu tarasu kompozytowego na wspornikach.

Jak wykonać taras wentylowany z desek kompozytowych na wspornikach?

Pierwszym krokiem jest zrobienie przestrzeni pod taras czyli usunięcie starych płyt lub modułów. Jeśli na przestrzeni z której planujemy korzystać jest darń należy ją usunąć ponieważ może później wrastać w taras. Cała powierzchnia pod tarasem powinna być ustabilizowana. W tym celu można wykonać podsypkę piaskowo cementową.

Przestrzeń między bloczkami/stabilizatorami można pokryć geowłókniną, dzięki temu powstanie zabezpieczenie przed wrastaniem roślin, które i tak nie powinny rosnąć ze względu na ograniczony dostęp światła. Można z tego zrezygnować jeśli zastosujemy wylewkę betonową. Jeśli korzystamy z tarasowych bloczków betonowych musimy pamiętać, aby rozstaw pod legary kompozytowe, drewniane lub legary aluminiowe był prawidłowy. Musi on być odpowiednio gęsto rozstawiony. Deski będą musiały być przykręcone do konstrukcji z legarów, która będzie sztywna.

Rozstaw wsporników na tarasie wentylowanym

To jakich wsporników regulowanych będziemy używać na naszym tarasie wentylowanym zależy od tego na jakiej wysokości chcemy mieć deskę. Najczęściej stawiamy taras tak, aby deska kompozytowa była na takiej wysokości jak podłoga w mieszkaniu. Tak, aby po wyjściu z domu poziom podłoża był ten sam. Najczęściej stosowanym wspornikiem jest wspornik tarasowy regulowany 30-65 mm.

 wsponik pod taras wentylowany 30-65 mm

Kolejnym wspornikiem najczęściej wybieranym przez naszych klientów jest wspornik tarasowy regulowany 50-100 mm. Tutaj maksymalna wysokość, którą możemy osiągnąć to 10 cm.

 

Bywa, że z wielu względów taras musi być postawiony naprawdę wysoko w takim wypadku możemy użyć wspornika, który pozwala na regulację nawet do 30 cm. Jest to wspornik tarasowy 244-294 mm.

 

Uwaga: należy pamiętać, aby przy wybieraniu wspornika uwzględnić wysokość deski i legara.

Taras wentylowany na wspornikach – jaka deska i system

Na naszym systemie wsporników sprawdzi się zarówno taras kompozytowy, jak i drewniany. Konstrukcja może być utworzona również z legarów kompozytowych, legarów drewnianych lub legarów aluminiowych. My polecamy deski kompozytowe Timberness, które łączą piękno desek drewnianych z praktyczną stroną deski kompozytowej. Ponadto deski kompozytowe Timberness to również system niewidocznego montażu, dzięki czemu ostatni krok montażu czyli montaż desek pójdzie sprawnie i bezproblemowo. Deski kompozytowe są odporne na warunki atmosferyczne i stworzą piękny taras na naprawdę wiele lat.

Odkryj swój ogród na nowo – ciesz się tarasem wentylowanym

Każdy kto postanowił odnowić swoją przestrzeń w ogrodzie lub na balkonie, czy sam czy z pomocą profesjonalnego montera stwierdził, że ostateczny efekt był dużym i pozytywnym zaskoczeniem. Dopiero po montażu można dojść do wniosku, że nie było co czekać bo dopiero teraz można naprawdę cieszyć się ze swojego ogrodu. Systemy montażu desek kompozytowych są intuicyjne, a z naszymi wspornikami regulowanymi pod taras wentylowany będzie to naprawdę łatwe. Taras będzie miejscem dla ciebie i twojej rodziny, na której chętnie będziecie razem spędzać czas i odpoczywać. Nie zapomnij zaprosić znajomych na nowy taras, aby wspólnie świętować. Na pewno jest co! Taras kompozytowy będzie ci służyć zarówno w zimowe jak i słoneczne dni.

Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego!

taras kompozytowy timberness

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony