Deski tarasowe, drewniane czy kompozytowe – jakie wybrać?

Deski tarasowe

Deski tarasowe to często ciężki wybór, dlatego że zarówno deski drewniane jak i deski kompozytowe mają swoje plusy i minusy, a przecież każdy z nas chce, aby miejsce w którym wypoczywamy jak najbardziej nam odpowiadało. Osoby zainteresowane zagadnieniem deki tarasowe, najczęściej w sieci wyszukują temat, stosują następujące hasła: deski tarasowe, deska tarasowa fitberg oraz deski tarasowe fitberg.

deski tarasowe - jakie wybrać

Ostateczny wybór należy do klienta ponieważ decyzja zależy głownie od indywidualnych preferencji. Jeśli chodzi od deski tarasowe to deski tarasowe drewniane wymagają nieco więcej pielęgnacji, ale za to drewno nie nagrzewa się tak jak kompozyt. Z drugiej strony deska tarasowa kompozytowa będzie mniej podatna na pęknięcia i uszkodzenia. Cena w przypadku obydwóch produktów jest podobna – deska tarasowa drewniana z drewna egzotycznego wcale nie odstaje, aż tak cenowo od deski kompozytowej dobrej jakości. Informacje w dalszej części tekstu pomogą w dokonaniu dobrej decyzji.

Deski tarasowe drewniane

Deski tarasowe drewniane zazwyczaj wykonywane są ze świerku, modrzewiu lub drewna egzotycznego. Klienci cenią takie deski ze względu na naturalność materiału i to, że nie nagrzewają się tak jak deski tarasowe kompozytowe. Ważną cechą jest to, że każda deska drewniana będzie unikalna, więc jest to wybór dla osób, którym zależy na oryginalnym wyglądzie. Istnieje także możliwość zrealizowania zamówienia w temacie -  deski tarasowe drewniane, a w tym najtańsze deski tarasowe oraz deski tarasowe olsztyn.

Deski tarasowe kompozytowe

Deski tarasowe kompozytowe produkowane są z połączenia pyłu drzewnego z tworzywem sztucznym, co sprawia, że otrzymujemy wytrzymała i miłą w dotyku deskę tarasową odporną na czynniki atmosferyczne. Zazwyczaj deski tarasowe kompozytowe są tańsze niż deski tarasowe wykonane z drewna egzotycznego.

Deski tarasowe kompozytowe zazwyczaj wymagają również mniej czasu poświęconego na pielęgnacje, nie mniej jednak z biegiem lat odcień może się zmienić, wiec warto korzystać ze specjalnych preparatów do kompozytu. Używając hasła internetowego - deski tarasowe kompozytowe czy też hasła - deska tarasowa 3 m oraz deska tarasowa kompozytowa fitberg wchodzisz w zakres najlepszych na rynku propozycji.

Montaż deski tarasowej

Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu i chęci warto zdecydować się na samodzielny montaż deski tarasowej, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo pieniędzy. W przypadku wielu systemów tarasowych producent zapewnia nam całe zestawy i wszelkie akcesoria potrzebne do montażu, oraz montaż deski tarasowej instrukcja, dzięki czemu montaż może przebiec naprawdę łatwo.

montaż deski tarasowej

Więcej wskazówek dotyczących montażu deski tarasowej znajdziesz pod linkiem: https://www.fitberg.pl/deska-tarasowa-ukladanie

Cennik montażu desek tarasowych

Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w kwestii montażu deski tarasowej lub po prostu nie masz czasu powinieneś zapoznać się z cenami montażu, aby przygotować się na odpowiednie koszty. Zarówno usługi jak i materiały budowlane w ostatnim czasie stale rosną, więc warto zdecydować się na zlecenie montażu jak najszybciej. Cennik montażu desek tarasowych zależy od poziomu skomplikowania tarasu, wybranych materiałów jak i regionu w którym wykonujesz taras. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule cennik montażu desek tarasowych tutaj: https://www.fitberg.pl/cennik-montazu-desek-tarasowych

Jak wybrać deskę kompozytową na taras

Wybór deski tarasowej należy zacząć od wyboru materiału z którego chcemy mieć taras. Kolejny wybór to kolor oraz długość desek. Długość desek będzie zależała od rozmiaru tarasu, producenci sprzedają deski zazwyczaj w wariantach deska tarasowa 3 m oraz deska tarasowa 4m, ale jest również możliwość docięcia deski tarasowej na wymiar. Bardzo ważny wybór od którego zależy to jak ostatecznie będzie wyglądać nasz taras to kolor. Popularne deski tarasowe to deski w kolorze antracytu,  szare, brązowe lub imitujące drewno egzotyczne jak np. massaranduba, bangkirai, garapa oraz palisander.

Jeśli zdecydujesz się na kompozyt sprawdź jak wybrać deskę kompozytową na taras pod tym linkiem: https://www.fitberg.pl/pl/static/jak-wybrac-deske-kompozytowa-na-tras.html

Najtańsze deski tarasowe

Najtańsze deski tarasowe na naszej stronie to deski tarasowe kompozytowe Deckpol. Mimo niskiej ceny spełniają one oczekiwania wielu klientów, ponieważ gwarantują różnorodność kolorystyki i wzornictwa. Deski tarasowe Deckpol to pewność tarasu na lata. Do zalet najtańszych desek kompozytowych należą między innymi kwestie takie jak: odporność na działanie insektów i warunki atmosferyczne, brak absorpcji wody czy łatwość montażu. Więcej informacji na: https://www.fitberg.pl/

Deska tarasowa systemowa

Polecam również systemowe rozwiązanie polskiego producenta. Timberness to deska tarasowa systemowa z montażem „na klik”. Systemowe rozwiązanie deski i legara oraz innych akcesoriów pozwalają na estetyczny i łatwy montaż. Do systemowych desek tarasowych należą deska Select, City oraz Forest i elementy takie jak legar tarasowy. Czytaj więcej o temacie legar tarasowy tutaj: https://www.fitberg.pl/legar-tarasowy

W zagadnieniu - deska tarasowa systemowa oraz w kwestii - legar tarasowy macie Państwo możliwość zakupu tych produktów w formie online.

deska tarasowa systemowa

Deska tarasowa dostępna jest zawsze w naszym sklepie, wejdź na https://fitberg.pl i sprawdź sam!

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masz pytanie? Zadzwoń! 793 433 186
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl