Zaufane opinie Ceneo

Super oferta
Biurko regulowane elektryczne czarne z ładowarką indukcyjną
-5%
Biurko regulowane elektryczne czarne z ładowarką indukcyjną

Biurko regulowane elektryczne z blatem z szkła hartowanego to połączenie stylowego designu, solidnej konstrukcji i innowacyjnych funkcji. Zaprojektowane z myślą o wygodzie i efektywności pracy, stanowi doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie jakość i funkcjonalność w codziennej pracy. Wybierając nasz produkt nie tylko dbasz o zdrowie, ale też poprawiasz komfort swojej pracy i sprawisz, że będzie bardziej efektywna!

51
-5%
2 149,99 zł 2 039,99 zł
Stelaż do biurka elektryczny DRIVE jednosilnikowy biały
-5%
Stelaż do biurka elektryczny DRIVE jednosilnikowy biały

Nasz elektryczny, jednosilnikowy stelaż do biurka Drive to innowacyjne rozwiązanie ergonomiczne, łączące styl i funkcjonalność dla większego komfortu podczas pracy. Dzięki łatwej regulacji wysokości, eleganckiemu designowi i zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, zapewnia optymalne warunki pracy. Elastyczność i precyzyjne dostosowanie sprawiają, że jest idealnym narzędziem dla każdego użytkownika, dbając o zdrowie i wygodę podczas długich godzin pracy.

51
-5%
1 439,99 zł 1 369,99 zł
Wspornik tarasowy regulowany 30-65 mm pod legary
-5%
Wspornik tarasowy regulowany 30-65 mm pod legary

Wspornik regulowany 30-65 mm służy do podnoszenia i poziomowania legarów tarasowych oraz podłogowych. Wsporniki tarasowe przyspieszają montaż tarasu wentylowanego. System do poziomowania legarów pod tarasy wentylowane oraz pod podłogi drewniane na legarach.

4.2916231
-5%
5,69 zł 5,39 zł
Deska kompozytowa drewnopodobna 135x25x4000 mm
-3%
Deska kompozytowa drewnopodobna 135x25x4000 mm

Deska kompozytowa drewnopodobna jest dwustronna - z jednej strony usłojenie drewna, z drugiej ryflowanie wąskie. Deska kompozytowa z wzorem drewna jest odporna na wilgoć, pleśń i szkodniki, dzięki czemu ma dłuższą żywotność niż naturalne drewno. Jest również bardziej trwała i wytrzymała na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

4.2960751
-3%
113,39 zł 109,99 zł
Legar aluminiowy pod taras 30x30x4000 mm
-3%
Legar aluminiowy pod taras 30x30x4000 mm
4.52
-3%
119,99 zł 116,99 zł
System poziomowania tarasów wentylowanych - wsporniki tarasowe regulowane

POZIOMOWANIE PODŁOGI NA LEGARACH

Poziomowanie podłogi na legarach system poziomowania tarasów

W przypadku poziomowania podłogi na legarach trzeba pamiętać o tym, że do montażu przystępujemy dopiero po wykonaniu wszystkich prac mokrych, aby uniknąć zawilgocenia drewna lub innego materiału, który wybierzemy na legary. Szczególnie w przypadku drewna jest niebezpieczeństwo rozwoju grzybów. Wypoziomowane legary można potem wykończyć w sposób, który nam najbardziej przypadnie do gustu np. panelami, parkietem czy też wykładziną, ale też płytą OSB. Belki drewniane zazwyczaj rozmieszcza się zwykle co 45-60 cm w zależności od tego jakie są przewidywane obciążenia.

[product id="22946938, 22946718, 22946719, 22946722"]

Przy małych różnicach wysokości legary poziomowane są z pomocą łat, ale co jeśli mamy do remontu starą podłogę albo różnice wysokości są duże? W takim wypadku należy wybrać odpowiedni system poziomowania podłogi. Z pomocą mogą przyjść wsporniki regulowane, z którymi poziomowanie legarów podłogowych przyjdzie z łatwością. Osoby zainteresowane poziomowaniem podłogi, najczęściej w sieci wyszukują temat, stosują następujące hasła: poziomowanie podłogi na legarach, system poziomowania podłogi, poziomowanie legarów podłogowych oraz poziomowanie podłogi.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze wsporników pod taras lub potrzebujesz konsultacji w sprawie deski kompozytowej? Skontaktuj się z nami pod numerem: +48 793 433 186 lub mailowo: kontakt@fitberg.com

Kliknij tutaj i przejdź do naszego sklepu - kliny pod legary, legary do tarasu, deski kompozytowe, podkładki dystansowe i inne!

System poziomowania podłogi

Oferujemy wysokiej jakości artykuły montażowe oraz sprawdzony na polskim i skandynawskim rynku system podnoszenia i poziomowania tarasów wentylowanych oraz system poziomowania podłogi Harpun. Wsporniki regulowane można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków pod tarasy wentylowane i podłogi podniesione, jak i legary pod taras kompozytowe, drewniane czy aluminiowe. Proste systemowe rozwiązanie stopki i klina jest wykonane z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu jest trwałe i tanie. Poziomowanie legarów podłogowych nigdy nie było tak proste!

system poziomowania podłogi

Legary pod taras

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również legary pod taras. Stosuje się je jako konstrukcję i stelaż pod deskę tarasową lub podłogę. Legary pod deskę tarasową wykonywane są z różnych materiałów np. z drewna, aluminium lub kompozytu. Na rynku dostępne są różne rodzaje i grubości legarów. Legary są elementami nośnymi konstrukcji i pozwalają na odseparowanie deski od gruntu, dzięki czemu są zdecydowanie mniej narażone na niszczenie przez niwelowanie dostępu wilgoci z gruntu. Ich najważniejsza rola to przytwierdzenie desek – to właśnie do legarów przykręca się deski, dlatego należy pamiętać o ich prawidłowym rozmieszczeniu. W zagadnieniu poziomowanie legarów, legary pod taras oraz w kwestii - legary pod deski tarasowe macie Państwo możliwość zakupu tych produktów w formie online tutaj.

[product id="22946961, 22946966, 22947177, 22946994]

Jak wybrać legary pod taras?

Jeżeli legary pod taras będą drewniane to nie brakuje opinii, że przede wszystkim trzeba skupić się na wyborze odpowiedniego gatunku drewna i nie może mieć gęstości, która będzie mniejsza niż gęstość drewna desek. Wartość ta powinna być zbliżona lub taka sama. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że legary podołają w kwestii utrzymania wkrętów, śrub, klipsów czy innych elementów montażowych. Warto również rozważyć legary pod taras aluminiowe, ponieważ mają wiele zalet takich jak niepalność i wysoka odporność na wiele czynników. Trzeba jednak pamiętać, że legary pod taras aluminiowe w połączeniu z drewnianą deską będą brzmieć inaczej co nie każdemu będzie pasować.

W przypadku wyboru systemu kompozytowego legary pod taras najlepiej wybrać systemowe do wybranego rodzaju desek, dzięki czemu utrzymamy gwarancję producenta i będziemy mieli pewność, że system spełni nasze oczekiwania.

[product id="22946966, 22946967, 22946994, 22946769]

Jak wypoziomować podłogę na legarach?

Jak wypoziomować podłogę na legarach? Z pomocą przychodzi nam odpowiedni system poziomowania podłogi. My polecamy system poziomowania podłogi Harpun, który można stosować zarówno pod podłogi podniesione, jak i tarasy zewnętrzne i tarasy wentylowane. Montaż legarów podłogowych nie różni się wiele od montażu legarów tarasowych, zazwyczaj jednak potrzebujemy niższe wsparcie niż 30 mm, dlatego z pomocą mogą przyjść podkłady pod legary. Więcej przeczytacie w dalszej części artykułu w części wskazówki montażu.

jak wypoziomować podłogę na legarach jak wybrać legary pod taras

Osoby zainteresowane tematem jak wypoziomować podłogę na legarach najczęściej w sieci wyszukują temat, stosując następujące hasła: poziomowanie podłogi drewnianej, system poziomowania podłogi czy montaż legarów podłogowych.

Legary pod deski tarasowe – jaki rozstaw legarów pod taras?

W sytuacji, gdy wybraliśmy legary pod deski tarasowe kompozytowe razem z całym systemem producent dostarcza nam odpowiednią ilość materiałów i przedstawia zalecenia, więc problem mamy z głowy. Wybierając deski drewniane sami musimy wybrać legary pod deski tarasowe.

Zaleca się, aby legar miał wymiar co najmniej 45x70 mm, natomiast rozstaw legarów pod taras zależy od wybranej deski. Odpowiadając na pytanie jaki rozstaw legarów pod taras odpowiemy, że to zależy od grubości wybranej deski. Legary mogą być rozmieszczone rzadziej jeśli deska jest grubsza, zazwyczaj jest od od 40 do 50 cm, ale bywają też deski które pozwalają na szerszy rozstaw legarów pod taras.

Używając haseł takich jak -  legary pod taras czy też hasła - legary pod deski kompozytowe oraz jaki rozstaw legarów pod taras ułatwisz sobie pracę i poznasz odpowiedzi na kwestie, które cię interesują.

Legary na podłogę, a legary pod deske tarasowa

Legary na podłogę w zasadzie nie różnią się szczególnie od produktu jakim są legary pod deske tarasowa. Kiedy układamy legary na podłogę tj. bezpośrednio na podłożu czasem używa się grubszych legarów np. gdy chcemy, aby poziom podłogi zrównał się z posadzką uzyskując pożądany efekt wizualny. W zagadnieniu - legary na podłogę oraz w kwestii - legary pod deskę tarasową macie Państwo możliwość zakupu tych produktów w formie online.

Poziomowanie legarów - taras na wspornikach

Wsporniki tarasowe Harpun pozwalają na uporanie się z problemami towarzyszącymi poziomowaniu legarów.  Z nimi bez problemu utworzysz  taras na wspornikach. Zapewniają precyzyjną regulacje (do 1mm) w zakresie od 10 do 294 mm oraz zapewnia możliwość montażu na różnych typach nawierzchni. Montaż na dachu odwróconym, izolacji termicznej, płytach XPS czy utwardzonym styropianie to nie problem, jak również układanie desek tarasowych na papie. Specjalna płytka ochronna zapewni ochronę dla nawierzchni, a dzięki elementom zapewniającym izolacje akustyczną można zredukować hałas.

System poziomowania podłogi i tarasu wyróżnią się:

  • niskimi kosztami,
  • prostotą i szybkością montażu,
  • wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania,
  • wysoką wytrzymałością na obciążenia i warunki atmosferyczne,
  • możliwością zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Zdecyduj się na taras wentylowany na wspornikach. Nie ryzykuj i wybierz sprawdzone, oryginalne rozwiązanie systemu poziomowania legarów stosowane już od ponad 30 lat! Z wspornikami tarasowymi będziesz wiedział jak wypoziomować legary!

Legary kompozytowe na wspornikach Legary kompozytowe na wspornikach

 

Taras na wspornikach – wskazówki montażu

Aby bezproblemowo utworzyć taras na wspornikach montaż należy zacząć od rozstawienia wsporników, a następnie ułożenia legarów. Regulacja odbywa się przez odpowiednie przesuwanie klina na stopce – w sten sposób poziomujemy legary pod taras. Niezależnie od tego czy jest to taras kompozytowy czy jest to poziomowanie tarasu drewnianego odbywa się to w ten sam sposób. Kolejny krok to przykręcenie legara do wsporniku – tutaj trzeba dobrać wkręt tak, aby przeszedł przez miejsce styku klina i stopki. Wsporniki nie wymagają montażu do podłoża. Zabezpieczenie danej wysokości wkrętem daje nam gwarancję, że nawet w przypadku silnych uderzeń czy skakania po podłodze lub tarasie wsporniki zachowają ustaloną wysokość. Taras system Harpun to gwarancja jakości i montażu na lata.

Bez względu na to czy jest to poziomowanie podłogi na legarach, czy taras na wspornikach maksymalny rozstaw wsporników to 45 cm. Ostatecznie zawsze należy kierować się zaleceniami producenta podłogi lub tarasu. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie gdy używamy legary pod taras kompozytowy.  Więcej informacji o systemie znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że w naszym sklepie zaopatrzysz się zarówno w system poziomowania podłogi jak i legary pod taras.

 


Podstawowe elementy systemu:

Stopy do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

stopki,

Kliny do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

kliny,

Podstawki HarpunPłytka ochronna Harpun

podstawki i płytka ochronna.

Płytka ochronna pozwala stosować system na podłożu podatnym na uszkodzenia takim jak papa, folia, geowłóknina oraz na podłożu wymagającym rozłożenia ciężaru, takim jak płyty XPS (styrodur).

[product id="2521883, 18783359, 1984685, 22946895"]


Wszystkie elementy są wzajemnie dopasowane i stanowią moduły, z których można złożyć szeroką gamę wsporników regulowanych, które ułatwią poziomowanie legarów. Zakres możliwych wysokości podniesienia legara zawiera się w przedziale od 30 mm do 290 mm, a maksymalna nośność jednego wspornika wynosi 400 kg.

 zestawienie wysokości wsporników Harpun

Powyższe zestawienie prezentuje przykładowe możliwości zestawienia stopek i klinów poziomujących Harpun dla uzyskania wsporników regulowanych o konkretnych wysokościach, tak aby poziomowanie legarów nie stanowiło problemu.

 


Elementy uzupełniające:

W ramach systemu dostępne są następujące elementy uzupełniające:

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną Harpun wyciszająca akustyczna

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną. Uzupełnienie wspornika tym elementem tłumi drgania i pozwala znacznie poprawić walory akustyczne podłogi czy tarasu.

Podkładka wygłuszającaPodkładka wygłuszająca

Podkładka wyciszająca, element przeznaczony również do tłumienia drgań i poprawy walorów akustycznych podłogi lub tarasu.

podkładka do podłogi sportowejPodkładka do podłogi sportowej

Podkładka sportowa, która tłumie energię udarową, drgania i falę.

Podkładka akustyczna Harpun

[product id="22947185, 22947183, 22947182, 22946924]

Podkładka akustyczna do stosowania z samymi legarami lub przy niewielkim zakresie poziomowania, od 1 do 30 mm. Do poziomowania można zastosować kliny montażowe, dachowe, lub podkładki dystansowe o dużej wytrzymałości.


Zdjęcia z realizacji:

legary pod taras legary taras montaż

jak wypoziomować podłogę na legarach legary pod deski tarasowe


Film z przykładowym montażem:

 

Realizujemy zamówienia indywidualne na konkretne ilości wsporników i akcesoriów.
Jeśli nie wiesz jak wypoziomować legary skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 793 433 186
Zapytania prosimy kierować na adres: kontakt@fitberg.com

 


Podsumowanie:

Zastosowanie systemu: podnoszenie podłóg i tarasów na legarach, wewnątrz budynków i na zewnątrz                                           


Zakres wysokości: od 10 mm do 290 mm


Maksymalny nacisk na jeden wspornik: do 400 kg


Precyzja regulacji wysokości: pojedynczy skok klina wynosi około 1 mm


Zalecany rozstaw wsporników: co 45 cm, przy projektowaniu rozstawu wsporników trzeba uwzględnić zalecenia producenta podłogi


Ilość wsporników na 1 m2: od 4 do 6 szt.  przy rozstawie co 45 cm. Parametr zależny od kształtu powierzchni i liczby dodatkowych legarów na łączenia desek.


W przypadku podłoża wymagającego ochrony przed uszkodzeniem: papy, folii i innych, oraz w przypadku stosowania wsporników na płyty XPS (styrodur), konieczne jest zastosowanie płytki ochronnej

Wybierz wsporniki regulowane o takim zakresie regulacji jakiego potrzebujesz zawsze pod linkiem: https://fitberg.pl/wsporniki-regulowane

Bestsellery
Wspornik tarasowy regulowany 30-65 mm pod legary
Wspornik tarasowy regulowany 30-65 mm pod legary

5,39 zł

Cena regularna: 5,69 zł

Najniższa cena: 5,39 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masz pytanie? Zadzwoń! 793 433 186
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl