System poziomowania tarasów wentylowanych - wsporniki regulowane

WSPORNIKI REGULOWANE POD LEGARY


Oferujemy wysokiej jakości artykuły montażowe oraz sprawdzony na polskim i skandynawskim rynku system podnoszenia i poziomowania tarasów wentylowanych firmy Harpun. Wsporniki regulowane można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków pod tarasy wentylowane i podłogi podniesione, jak i legary kompozytowe, drewniane czy aluminiowe. Proste systemowe rozwiązanie stopki i klina jest wykonane z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu jest trwałe i tanie.

Wsporniki tarasowe Harpun pozwalają na uporanie się z problemami towarzyszącymi poziomowaniu legarów. Zapewniają precyzyjną regulacje (do 1mm) w zakresie od 10 do 294 mm oraz zapewnia możliwość montażu na różnych typach nawierzchni. Montaż na dachu odwróconym, izolacji termicznej, płytach XPS czy utwardzonym styropianie to nie problem. Specjalna płytka ochronna zapewni ochronę dla nawierzchni, a dzięki elementom zapewniającym izolacje akustyczną można zredukować hałas.

System wyróżnią się:
- niskimi kosztami,
- prostotą i szybkością montażu,
- wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania,
- wysoką wytrzymałością na obciążenia i warunki atmosferyczne,
- możliwością zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Zdecyduj się na taras na wspornikach. Nie ryzykuj i wybierz sprawdzone, oryginalne rozwiązanie systemu poziomowania tarasów stosowane już od ponad 30 lat!

 

 


Podstawowe elementy systemu:

Stopy do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

stopki,

Kliny do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

kliny,

Podstawki Harpun

podstawki i płytka ochronna.

Płytka ochronna pozwala stosować system na podłożu podatnym na uszkodzenia takim jak papa, folia, geowłóknina oraz na podłożu wymagającym rozłożenia ciężaru, takim jak płyty XPS (styrodur).


Wszystkie elementy są wzajemnie dopasowane i stanowią moduły, z których można złożyć szeroką gamę wsporników regulowanych. 
Zakres możliwych wysokości podniesienia legara zawiera się w przedziale od 30 mm do 290 mm, a maksymalna nośność jednego wspornika wynosi 400 kg.

 zestawienie wysokości wsporników Harpun

Powyższe zestawienie prezentuje przykładowe możliwości zestawienia stopek i klinów poziomujących Harpun dla uzyskania wsporników regulowanych o konkretnych wysokościach. 

 


Elementy uzupełniające.

W ramach systemu dostępne są następujące elementy uzupełniające:

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną Harpun wyciszająca akustyczna

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną. Uzupełnienie wspornika tym elementem tłumi drgania i pozwala znacznie poprawić walory akustyczne podłogi czy tarasu.

Podkładka wygłuszającaPodkładka wygłuszająca

Podkładka wyciszająca, element przeznaczony również do tłumienia drgań i poprawy walorów akustycznych podłogi lub tarasu.

podkładka do podłogi sportowejPodkładka do podłogi sportowej

Podkładka sportowa, która tłumie energię udarową, drgania i falę.

Podkładka akustyczna Harpun

Podkładka akustyczna do stosowania z samymi legarami lub przy niewielkim zakresie poziomowania, od 1 do 30 mm. Do poziomowania można zastosować kliny montażowe, dachowe, lub podkładki dystansowe o dużej wytrzymałości.


Zdjęcia z realizacji:

deska tarasowa montaż legary taras montaż

deska tarasowa montaż legarów montaż desek tarasowych na wspornikach regulowanych


Film z przykładowym montażem:

 

Realizujemy zamówienia indywidualne
na konkretne ilości wsporników i akcesoriów.
Zapytania prosimy kierować na adres: kontakt@fitberg.com

 


Podsumowanie:

Zastosowanie systemu: podnoszenie podłóg i tarasów na legarach, wewnątrz budynków i na zewnątrz                                           


Zakres wysokości: od 10 mm do 290 mm


Maksymalny nacisk na jeden wspornik: do 400 kg


Precyzja regulacji wysokości: pojedynczy skok klina wynosi około 1 mm


Zalecany rozstaw wsporników: co 45 cm, przy projektowaniu rozstawu wsporników trzeba uwzględnić zalecenia producenta podłogi


Ilość wsporników na 1 m2: od 4 do 6 szt.  przy rozstawie co 45 cm. Parametr zależny od kształtu powierzchni i liczby dodatkowych legarów na łączenia desek.


 

W przypadku podłoża wymagającego ochrony przed uszkodzeniem: papy, folii i innych, oraz w przypadku stosowania wsporników na płyty XPS (styrodur), konieczne jest zastosowanie płytki ochronnej

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony