System poziomowania tarasów wentylowanych - wsporniki tarasowe regulowane

POZIOMOWANIE PODŁOGI NA LEGARACH

Poziomowanie podłogi na legarach

W przypadku poziomowania podłogi na legarach trzeba pamiętać o tym, że do montażu przystępujemy dopiero po wykonaniu wszystkich prac mokrych, aby uniknąć zawilgocenia drewna lub innego materiału, który wybierzemy na legary. Szczególnie w przypadku drewna jest niebezpieczeństwo rozwoju grzybów. Wypoziomowane legary można potem wykończyć w sposób, który nam najbardziej przypadnie do gustu np. panelami, parkietem czy też wykładziną, ale też płytą OSB. Belki drewniane zazwyczaj rozmieszcza się zwykle co 45-60 cm w zależności od tego jakie są przewidywane obciążenia.

Przy małych różnicach wysokości legary poziomowane są z pomocą łat, ale co jeśli mamy do remontu starą podłogę albo różnice wysokości są duże? W takim wypadku należy wybrać odpowiedni system poziomowania podłogi. Z pomocą mogą przyjść wsporniki regulowane, z którymi poziomowanie legarów podłogowych przyjdzie z łatwością. Osoby zainteresowane poziomowaniem podłogi, najczęściej w sieci wyszukują temat, stosują następujące hasła: poziomowanie podłogi na legarach, system poziomowania podłogi, poziomowanie legarów podłogowych oraz poziomowanie podłogi.

System poziomowania podłogi

Oferujemy wysokiej jakości artykuły montażowe oraz sprawdzony na polskim i skandynawskim rynku system podnoszenia i poziomowania tarasów wentylowanych oraz system poziomowania podłogi Harpun. Wsporniki regulowane można stosować na zewnątrz i wewnątrz budynków pod tarasy wentylowane i podłogi podniesione, jak i legary pod taras kompozytowe, drewniane czy aluminiowe. Proste systemowe rozwiązanie stopki i klina jest wykonane z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu jest trwałe i tanie. Poziomowanie legarów podłogowych nigdy nie było tak proste!

system poziomowania podłogi

Legary pod taras

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również legary pod taras. Stosuje się je jako konstrukcję i stelaż pod deskę tarasową lub podłogę. Legary pod deskę tarasową wykonywane są z różnych materiałów np. z drewna, aluminium lub kompozytu. Na rynku dostępne są różne rodzaje i grubości legarów. Legary są elementami nośnymi konstrukcji i pozwalają na odseparowanie deski od gruntu, dzięki czemu są zdecydowanie mniej narażone na niszczenie przez niwelowanie dostępu wilgoci z gruntu. Ich najważniejsza rola to przytwierdzenie desek – to właśnie do legarów przykręca się deski, dlatego należy pamiętać o ich prawidłowym rozmieszczeniu. W zagadnieniu poziomowanie legarów, legary pod taras oraz w kwestii - legary pod deski tarasowe macie Państwo możliwość zakupu tych produktów w formie online tutaj.

Poziomowanie legarów - taras na wspornikach

Wsporniki tarasowe Harpun pozwalają na uporanie się z problemami towarzyszącymi poziomowaniu legarów.  Z nimi bez problemu utworzysz  taras na wspornikach. Zapewniają precyzyjną regulacje (do 1mm) w zakresie od 10 do 294 mm oraz zapewnia możliwość montażu na różnych typach nawierzchni. Montaż na dachu odwróconym, izolacji termicznej, płytach XPS czy utwardzonym styropianie to nie problem, jak również układanie desek tarasowych na papie. Specjalna płytka ochronna zapewni ochronę dla nawierzchni, a dzięki elementom zapewniającym izolacje akustyczną można zredukować hałas.

System wyróżnią się:
- niskimi kosztami,
- prostotą i szybkością montażu,
- wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania,
- wysoką wytrzymałością na obciążenia i warunki atmosferyczne,
- możliwością zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Zdecyduj się na taras wentylowany na wspornikach. Nie ryzykuj i wybierz sprawdzone, oryginalne rozwiązanie systemu poziomowania legarów stosowane już od ponad 30 lat! Z wspornikami tarasowymi będziesz wiedział jak wypoziomować legary!

Kliknij tutaj i przejdź do naszego sklepu - kliny pod legary, legary do tarasu, deski kompozytowe, podkładki dystansowe i inne!

Legary kompozytowe na wspornikachLegar i deska WPC na wspornikuLegary kompozytowe na wspornikach

 

Taras na wspornikach – wskazówki montażu

Aby bezproblemowo utworzyć taras na wspornikach montaż należy zacząć od rozstawienia wsporników, a następnie ułożenia legarów. Regulacja odbywa się przez odpowiednie przesuwanie klina na stopce – w sten sposób poziomujemy legary pod taras. Niezależnie od tego czy jest to taras kompozytowy czy jest to poziomowanie tarasu drewnianego odbywa się to w ten sam sposób. Kolejny krok to przykręcenie legara do wsporniku – tutaj trzeba dobrać wkręt tak, aby przeszedł przez miejsce styku klina i stopki. Wsporniki nie wymagają montażu do podłoża. Zabezpieczenie danej wysokości wkrętem daje nam gwarancję, że nawet w przypadku silnych uderzeń czy skakania po podłodze lub tarasie wsporniki zachowają ustaloną wysokość. Taras system Harpun to gwarancja jakości i montażu na lata.

Bez względu na to czy jest to poziomowanie podłogi na legarach, czy taras na wspornikach maksymalny rozstaw wsporników to 45 cm. Ostatecznie zawsze należy kierować się zaleceniami producenta podłogi lub tarasu. Warto na to zwrócić uwagę szczególnie gdy używamy legary pod taras kompozytowy.  Więcej informacji o systemie znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że w naszym sklepie zaopatrzysz się zarówno w system poziomowania podłogi jak i legary pod taras.

 


Podstawowe elementy systemu:

Stopy do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

stopki,

Kliny do podnoszenia i poziomowania tarasów oraz podłóg drewnianych na legarach.

kliny,

Podstawki HarpunPłytka ochronna Harpun

podstawki i płytka ochronna.

Płytka ochronna pozwala stosować system na podłożu podatnym na uszkodzenia takim jak papa, folia, geowłóknina oraz na podłożu wymagającym rozłożenia ciężaru, takim jak płyty XPS (styrodur).


Wszystkie elementy są wzajemnie dopasowane i stanowią moduły, z których można złożyć szeroką gamę wsporników regulowanych, które ułatwią poziomowanie legarów. Zakres możliwych wysokości podniesienia legara zawiera się w przedziale od 30 mm do 290 mm, a maksymalna nośność jednego wspornika wynosi 400 kg.

 zestawienie wysokości wsporników Harpun

Powyższe zestawienie prezentuje przykładowe możliwości zestawienia stopek i klinów poziomujących Harpun dla uzyskania wsporników regulowanych o konkretnych wysokościach, tak aby poziomowanie legarów nie stanowiło problemu.

 


Elementy uzupełniające:

W ramach systemu dostępne są następujące elementy uzupełniające:

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną Harpun wyciszająca akustyczna

Podkładka gumowa wzmocniona płytką ochronną. Uzupełnienie wspornika tym elementem tłumi drgania i pozwala znacznie poprawić walory akustyczne podłogi czy tarasu.

Podkładka wygłuszającaPodkładka wygłuszająca

Podkładka wyciszająca, element przeznaczony również do tłumienia drgań i poprawy walorów akustycznych podłogi lub tarasu.

podkładka do podłogi sportowejPodkładka do podłogi sportowej

Podkładka sportowa, która tłumie energię udarową, drgania i falę.

Podkładka akustyczna Harpun

Podkładka akustyczna do stosowania z samymi legarami lub przy niewielkim zakresie poziomowania, od 1 do 30 mm. Do poziomowania można zastosować kliny montażowe, dachowe, lub podkładki dystansowe o dużej wytrzymałości.


Zdjęcia z realizacji:

deska tarasowa montaż na legarach i wspornikach legary taras montaż

deska tarasowa montaż legarów montaż desek tarasowych na wspornikach regulowanych


Film z przykładowym montażem:

 

Realizujemy zamówienia indywidualne na konkretne ilości wsporników i akcesoriów.
Jeśli nie wiesz jak wypoziomować legary skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 793 433 186
Zapytania prosimy kierować na adres: kontakt@fitberg.com

 


Podsumowanie:

Zastosowanie systemu: podnoszenie podłóg i tarasów na legarach, wewnątrz budynków i na zewnątrz                                           


Zakres wysokości: od 10 mm do 290 mm


Maksymalny nacisk na jeden wspornik: do 400 kg


Precyzja regulacji wysokości: pojedynczy skok klina wynosi około 1 mm


Zalecany rozstaw wsporników: co 45 cm, przy projektowaniu rozstawu wsporników trzeba uwzględnić zalecenia producenta podłogi


Ilość wsporników na 1 m2: od 4 do 6 szt.  przy rozstawie co 45 cm. Parametr zależny od kształtu powierzchni i liczby dodatkowych legarów na łączenia desek.


 

W przypadku podłoża wymagającego ochrony przed uszkodzeniem: papy, folii i innych, oraz w przypadku stosowania wsporników na płyty XPS (styrodur), konieczne jest zastosowanie płytki ochronnej

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony