Legary kompozytowe

Legary kompozytowe dostępne są w różnych grubościach: legar niski 20x40 mm oraz legar standardowy 40x50 mm. Legary kompozytowe doskonale sprawdzą się jako legary pod deski kompozytowe, czy jako legary balkonowe. Najlepiej korzystać z nich razem z deskami Timberness, dzięki czemu uzyska się efekt niewidocznego montażu. Legary kompozytowe zapewniają stabilny i funkcjonalny podest. Używając hasła internetowego - legary kompozytowe cena wchodzisz w zakres najlepszych na rynku propozycji. 

Legary pod deski kompozytowe montaż

W przypadku legarów kompozytowych najlepiej stosować je na wylewce betonowej. W takim wypadku legar kompozytowy powinien być podparty na całej długości. Legary kompozytowe do desek należy ułożyć równolegle do siebie, a następnie zamontować za pomocą kołków rozporowych. Legary nie powinny być od siebie w odległości większej niż 50 cm.  Do montażu na wspornikach rekomendujemy legary aluminiowe, dostępne również w naszym sklepie – w takim wypadku można ułożyć kratownicę lub ramę pojedynczą.

Wybierz legary pod deski kompozytowe już dziś!

Legary pod deski kompozytowe stanowią fundament trwałych i estetycznych tarasów. Ich wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwość montażu sprawiają, że są one coraz bardziej popularnym wyborem wśród inwestorów budujących nowoczesne przestrzenie wypoczynkowe.

Warto zainwestować w wysokiej jakości legary kompozytowe, aby cieszyć się trwałym i efektownym tarasem przez wiele lat. Ich innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że stają się one nie tylko funkcjonalnym, lecz także atrakcyjnym elementem każdego tarasu kompozytowego.

Legary kompozytowe

Legar kompozytowy 30x40 mm Deckpol Legar kompozytowy 30x40 mm Deckpol
Cena:

64,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Legar kompozytowy niski 20x40 mm Legar kompozytowy niski 20x40 mm
Producent: Timberness
Cena:

64,59 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Legar kompozytowy standardowy 40x50 mm Legar kompozytowy standardowy 40x50 mm
Producent: Timberness
Cena:

118,99 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Montaż legarów na wylewce betonowej - na przykładzie legarów Timberness

Do tego rodzaju podłoża użyć należy legara niskiego lub legara standardowego, ponieważ muszą one być podparte na całej długości. Legary kompozytowe powinny być ułożone równolegle do siebie, w rozstawie nieprzekraczającym 45 cm, licząc od osi do osi legara. Wyjątek stanowią dwa pierwsze i dwa ostatnie legary (na brzegach tarasu) – rozstaw między nimi nie może być większy niż 25 cm (licząc od osi do osi legara). Legary powinny zostać zamontowane za pomocą kołków rozporowych. Odległość między kolejnymi miejscami mocowania legara do podłoża nie może przekraczać 40 cm.

legary kompozytowe

Legary kompozytowe Timberness są fantastycznie przygotowanym produktem dostępnym na naszym rynku, które pozyskały zaufanie najwybredniejszych klientów. Ponieważ legary kompozytowe to produkt ważny dla wielu i powinny być solidnie wykonane, więc warto zaznaczyć, że Timberness są uwieńczeniem poświęcenia czasu wielu ekspertów. Warto również podkreślić, że spośród znanych legarów kompozytowych wyróżniają się one dobrą ceną, jak również jakościowym wytwórstwem.

Legary balkonowe, a montaż deski kompozytowe na legarach

Legary kompozytowe sprawdzają się również doskonale, jako legary balkonowe. W ofercie znajduje się szereg legarów, które można w ten sposób wykorzystać. Zazwyczaj na balkonie nie mamy wiele miejsca, aby zmieścić deskę i legar do deski kompozytowej pod wejściem do balkonu, dlatego warto wykorzystać legar niski.

Deski kompozytowe na legarach zamontujemy na balkonie jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, aby otworzyć drzwi balkonowe. W większości przypadków na balkonie znajdziemy wylewkę betonową, a instrukcję do takiego montażu opisaliśmy wcześniej. Niektórzy decydują się na sposób jaki jest deska kompozytowa montaż bez legarów jednak my polecamy montaż z legarami. 

Montaż legarów Timberness  na słupkach betonowych

Do montażu na słupkach betonowych wykorzystuje się systemowy legar standardowy. Legary ustawione na sztorc (czyli na wysokość 5 cm) należy ułożyć równolegle do siebie, w rozstawie nieprzekraczającym 45 cm, licząc od osi do osi legara. Wyjątek stanowią dwa pierwsze i dwa ostatnie legary (na brzegach tarasu) – rozstaw między nimi nie może być większy niż 25 cm (licząc od osi do osi legara).

Punkty podparcia legara muszą być rozstawione maksymalnie co 35 cm. Legary na słupkach betonowych powinny być montowane za pomocą kołków rozporowych. Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu słupków w celu ochrony przed wilgocią. W przypadku montażu na słupkach betonowych, dopuszcza się wykorzystanie legarów spoza systemu Timberness, aluminiowych lub drewnianych, o odpowiednich parametrach.

UWAGA: W przypadku wykorzystania aluminiowych lub drewnianych legarów spoza systemu Timberness, nie są one objęte gwarancją producenta systemu Timberness, a nieprawidłowe przygotowanie podkonstrukcji tarasu z ich użyciem może doprowadzić do wad tarasu, a nawet jego uszkodzenia. Istnieje możliwość zastosowania systemów poziomujących umożliwiających trwałe związanie legara z podłożem.

legary kompozytowe

Legary kompozytowe Timberness są przeznaczone do montażu deski kompozytowej, a recenzje w sieci dowodzą - oferują one dużo więcej niż inne legary kompozytowe. Dzięki temu zakupowi montaż deski kompozytowej stanie się dużo bardziej nieszablonowe i dostrzegą to też inne osoby. Zresztą jest to jedna z najlepszych pozycji w naszym folderze i polecana jest konsumentom, którzy doceniają najważniejsze dokonania kreatorów legarów kompozytowych.

Legary na balkonie lub konstrukcji dachu odwróconego z hydroizolacją

W sytuacji, gdy dane podłoże uniemożliwia montaż legarów kompozytowych za pomocą wkrętów, np. ze względu na użycie hydroizolacji, można ułożyć taras nie przytwierdzając go trwale do podłoża, tzw. taras pływający. Warunkiem jest jednak wykonanie go według poniższych zasad oraz z zachowaniem wyjątkowej staranności, ponieważ taras taki musi tworzyć mocną i trwałą konstrukcję, uniemożliwiającą jego poruszanie się w trakcie użytkowania.

  • Wykluczony jest montaż tarasu pływającego z użyciem legara niskiego Timberness.
  • Montaż tarasu pływającego należy rozpocząć od ułożenia legarów wzdłuż wszystkich krawędzi tarasu, tak by tworzyły ramę całej konstrukcji.
  • Następnie należy ułożyć naprzemiennie legary główne (długie) i legary poprzeczne (krótkie). Legary główne (długie), powinny być rozstawione równolegle do siebie, w odległości nie większej niż 40 cm, licząc od osi do osi legara. Wyjątek stanowią dwa pierwsze i dwa ostatnie legary główne (długie) – rozstaw między nimi nie może być większy niż 30 cm (licząc od osi do osi legara). Odpowiednio przycięte legary poprzeczne (krótkie) powinny być układane prostopadle do legarów głównych, w rozstawie nie większym niż 150 cm, licząc od osi do osi legara.
  • Jeśli w jednym polu (między legarami głównymi) rozpocznie się od rozstawu np. 1,5 m, legar poprzeczny w polu obok powinien znaleźć się w połowie tej długości.
  • We wszystkich miejscach łączeń legarów należy użyć kątowych łączy ciesielskich.
  • Na obrzeżach tarasu pływającego należy użyć betonowych obciążników (np. płyt chodnikowych), które trzeba umieścić pomiędzy legarami głównymi a poprzecznymi i przytwierdzić do legarów za pomocą kątowych łączy ciesielskich.

W przypadku montażu tarasu pływającego dopuszcza się wykorzystanie legarów aluminiowych lub drewnianych spoza systemu Timberness. Jednocześnie zwraca się uwagę, że niewłaściwe dobranie takich legarów pod względem ich parametrów może skutkować nietrwałością podkonstrukcji i w konsekwencji uszkodzeniem tarasu.

Legary do desek kompozytowych – jakie wybrać?

Szukając najlepszych legarów kompozytowych klienci szukają takich haseł jak: legary kompozytowe castorama, legary kompozytowe wymiary, legary kompozytowe pełne czy legary kompozytowe 4m.

Legary kompozytowe Timberness są fenomenalnym produktem obecnym w naszych sklepie internetowym, które zdobyły uznanie wielu klientów. Bowiem legary pod deski kompozytowe to towar ważny dla wielu i powinny być solidnie wykonane, więc warto zaznaczyć, że Timberness są uwieńczeniem wielu lat doświadczenia w produkcji elementów kompozytowych. Warto również wspomnieć, że od innych legarów kompozytowych odróżniają się one dobrą ceną, a również jakościowym wytwórstwem. Korzystając z haseł legary castorama, albo castorama legary wchodzisz w szeroki zakres ofert.

legary kompozytowe

Legary Timberness służą do montażu desek na balkonach i tarasach i są bezkonkurencyjne, o czym świadczy zadowolenie klientów. Istotne jest to, że nie ma obecnie metodologii wytwórczej na tyle efektywnej, bowiem w tym przypadku najlepsi specjaliści zrobili wszystko, aby w sklepach pojawiły się legary castorama, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających osób. Tym razem nie są to typowe legary do deski kompozytowej, ponieważ podczas wytwarzania zaimplementowano mnogość nowatorskich inicjatyw.

Legary kompozytowe – jakość ma znaczenie

Timberness przeznaczone są do montażu desek na balkonach i tarasach, a recenzje w sieci potwierdzają - są bardziej opłacalne niż konkurencyjne legary kompozytowe. Za sprawą tego produktu montaż desek na balkonach i tarasach będzie mniej konwencjonalne, co nie umknie uwadze innych. Warto podkreślić, że jest to jedna z najciekawszych pozycji w naszym sklepie i chętnie proponujemy ją klientom, którzy doceniają zmiany w branży legarów kompozytowych.

Legary do desek kompozytowych doskonale współpracują z różnymi systemami układania, co daje Ci pełną swobodę w projektowaniu tarasu według własnych preferencji. Ich ergonomiczny design nie tylko ułatwia montaż, ale również zapewnia równomierny rozkład ciężaru na powierzchni tarasu, gwarantując stabilność konstrukcji.

Odkryj potencjał legarów kompozytowych

Rozpocznij swoją przygodę z nowoczesnymi tarasami, odkrywając nieograniczone możliwości, jakie oferują legary kompozytowe. Solidność, łatwość montażu i stylowy design - to wszystko czeka na Ciebie w naszej kategorii "Legary Kompozytowe". Inwestuj w trwałość i estetykę już dziś!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Masz pytanie? Zadzwoń! 793 433 186
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl