Jak wypoziomować łaty na dachu 0
Jak wypoziomować łaty na dachu

Poziomowanie łat na dachu

Jak wypoziomować łaty na dachu? Poziomowanie łat to zdecydowanie zajęcie czasochłonne, które wymaga od nas czasu i zaangażowania. Szczególnie trzeba mieć to na uwadze, jeśli remont dotyczy starego dachu – to właśnie tam zazwyczaj więźba nie jest równa, więc jest wiele płaszczyzn do wyrównania. Poziomowanie łat dachu odbywa się zazwyczaj na dwa sposoby: używa się do tego kliny do poziomowania łat, albo wkręty do poziomowania dachu.

W przypadku takiego remontu jak naprawa dachu czas to pieniądz – im bardziej remont się wydłuża, tym wyższe będą ostateczne koszty. Na szczęście doświadczony dekarz będzie wiedział jak sprawnie uporać się z renowacją dachu. Na pomoc przychodzą mu elementy takie jak kliny do poziomowania łat oraz wkręty do łat.

Wkręty do poziomowania łat

Specjalne wkręty do poziomowania łat pozwalają na precyzyjne ustawienie łaty. W przypadku takich pokryć jak dachówka czy łupek jest to dość ważne. Wkręty do łat mają przeciwstawne gwinty – dolny odpowiada za przytwierdzenie do podłoża, a górny stabilizuje mocowanie i pozwala na precyzyjne regulowanie wysokości.

Wkręt do łaty pozwala na łatwe uzyskanie odpowiedniego dystansu miedzy łatą, a podłożem. Po dokręceniu wkrętu do końca gwint blokuje wkręt w łacie. Wkrety do poziomowania lat sprawdzą się gdy musisz wymienić stare pokrycie, wykonać elewację mocowaną do rusztu z drewna oraz w trakcie układania konstrukcji drewnianych. Rozpoznaj w sieci temat - wkręty do poziomowania łat oraz wkręty do łat, czy temat wkrety do poziomowania lat.

Kliny do poziomowania łat

kliny do poziomowania łat

Kliny dekarskie, czy inaczej kliny do poziomowania łat do dość nowe rozwiązanie, które pojawiło się w odpowiedzi na stosowanie klinów drewnianych. Kliny drewniane okazały się rozwiązaniem nietrwałym z tego względu, że kliny te często wysychały i tworzyły luz pod połacią. Należy pamiętać, że temperatury pod pokryciem dachowym często w lato sięgają nawet 70-80 stopni co sprawia, że klin drewniany wysycha i łamie się, co daje przestrzeń do tego aby powstawały odkształcenia. Poziomowanie dachu to zajęcie przy którym nie można pozwolić sobie na takie błędy. Jak wypoziomować kliny na dachu dobrze? Problem ten rozwiązują kliny z tworzywa sztucznego.

Kliny do poziomowania łat z tworzywa sztucznego oprócz wysokiej odporności na temperaturę wyróżniają się kształtem – na środku klina znajduje się rozcięcie i specjalne ząbki, które utrzymują klin na gwoździu lub wkręcie i pozwala nam na to, aby poziomować łatę, która jest częściowo przykręcona. Dzięki takiemu rozwiązaniu poziomowanie łat na dachu idzie sprawnie i szybko. Kliny nie będą wypadać w trakcie montażu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas. Wysoka jakość materiału z którego wykonane są kliny to gwarancja utrzymania dachu w wysokiej jakości.

Poziomowanie łat

Klienci zainteresowani tym zagadnieniem trafiają do nas pytając jak wypoziomować łaty na dachu, lub korzystając z takich haseł jak poziomowanie łat na dachu, czy prostowanie łat na dachu. Nie ważne jak do nas trafiłeś wiesz już jak wypoziomować łaty na dachu.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem klinów dekarskich zapraszamy do naszego sklepu! 😊

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony